A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ виконавчого комітету Миронівської міської ради Обухівського району Київської області

День прапора України

Дата: 23.08.2021 08:27
Кількість переглядів: 112

  23 серпня відзначається важливе державне свято – День прапора України.????????

Свято започатковане указом другого Президента України Леоніда Кучми від 23 серпня 2004 року «…на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України». А Державним прапором наш двоколор затвердили 28 січня 1992 року під час засідання Верховної Ради.????

Національний прапор України – це стяг, який складається з двох однакових горизонтальних смуг: верхньої – синього кольору та нижньої – жовтого кольору, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.????

За одним з найпоширеніших трактувань символіки кольорів прапора, синій означає небо, чисті помисли, а жовтий – пшеничні поля, багатство. Однак існує думка, що насправді барви українського прапора символізують дві головні стихії – воду й вогонь.????????

Кілька цікавих фактів:

???? У 1256 році князь Данило Галицький заснував місто Львів і подарував його жителям герб із золотим левом на синьому тлі. Це фактично перша історична згадка про поєднання синього та жовтого кольорів в офіційній символіці.

???? Найбільший прапор України, занесений до Книги рекордів України, має розміри 60х40 метрів (2 400 квадратних метрів) і важить близько 300 кілограмів.

???? Тривалий час порядок розташування смуг на прапорі не був чітко визначений, лише з 1848 року синьо-жовтий варіант почав переважати. Проте прихильники феншую вважають, що прапор необхідно перевернути, мовляв, синьо-жовта комбінація приносить Україні нещастя, тоді як жовто-синя сприятиме її процвітанню.

Шануймо наш національний прапор, і нехай він майорить над сильною і незалежною Україною, доки сонце сходить на цій землі!


« повернутися

Вхід для адміністратора