Корисні інтернет-ресурси
1. "Психологія стресу та способи боротьби з ним" - "Рятуючись від пекучих пісків пустелі, ти можеш встелити її килимами, але надійніше одягти взуття" - східна мудрість. Як людині підтримувати життєву рівновагу, справлятись із викликами, організовувати власну стабільність на рівні думок та почуттів і поступальної активності? Про все це ви дізнаєтеся в цьому курсі!
КОРОТКИЙ ЗМІСТ ТЕМ КУРСУ
-
САМОРЕГУЛЯЦІЯ як діяльність, спрямована на підтримання здатності повноцінно функціонувати, розвиватись і взаємодіяти
-
СТРЕС як виклик зовнішнього середовища - механізми організації взаємодії середовища та людини, фактори, які визначають специфіку такої взаємодії.
-
КОРИСТЬ – роль стресових ситуацій у становленні особистості.
-
ШКОДА - неподоланий стрес і його вплив на подальше життя людини.
-
ВІДНОВЛЕННЯ- логіка відновлення гомеостазу як нормального стану функціонування людини.
Перехід за посиланням: https://edx.prometheus.org.ua/courses/KUBG/Psy101/2014_T1/about
2. "Як ефективно спланувати та провести діалог" - офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні презентує перший в державі загальнодоступний онлайн-курс «Як ефективно спланувати та провести діалог». Курс розроблено за підтримки урядів-донорів проекту «Діалог заради реформ та суспільного єднання в Україні». Цей курс - унікальна можливість для слухачів змінити свої погляди на звичайний діалог, як на необхідний інструмент, коли у спілкуванні виникає непорозуміння через різне бачення, ставлення, різні позиції. Зазвичай ця різність стає причиною - негативних емоцій та переживань, зупинки проектів, невтілених реформ, соціальної напруженості, розділеності. Водночас різність - ресурс для розвитку, але лише тоді, коли ми перестаємо боятись і починаємо працювати, використовувати діалог не для простого спілкування, а як метод, інструмент, що допомагає зрозуміти іншого. За допомогою курсу ви опануєте базовий рівень знань про діалог. Він буде цікавим та корисним всім, кому потрібно покращити власну майстерність ведення колективних обговорень або важливо збільшити ефективність своєї активної громадської, суспільно-політичної діяльності. Водночас, матеріали курсу стануть у пригоді всім, хто втомився від звичайних суперечок, порожніх дебатів та дискусій і прагне до реальних змін у взаємодії з іншими.
Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/OSCE/DIAL101/2017_T1/about
3. "Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти" - булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. За результатами дослідження, проведеного UNICEF у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища. За даними опитування HBSC 2018 року, серед дітей віком від 10 до 17 років 35% опитаних упродовж останніх двох місяців брали участь в ображенні/приниженні або знущанні з інших, 37,9 % були жертвами образ, знущань та принижень інших підлітків. Результати опитування U-Report відбивають найрозповсюдженіші причини булінгу (цькування): ігнорування дорослими булінгу (цькування) (39%) та особливості характеру певних дітей (26%). Це поширена проблема в сучасному українському суспільстві, і найгостріше воно постає в освітньому середовищі, де дитина проводить більшу частку свого повсякденного життя. Мета курсу – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.
Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:MON+AB101+2019_T2/about
4. "Сексуальна освіта" - під час навчання про секс не говорять ані в школі, ані в університеті. Зазвичай соромляться таких розмов і в родині. За відсутності якісної сексуальної освіти замість засвоєння правил безпечного сексу і здорового ставлення до власної сексуальності, підлітки змушені вишукувати інформацію по крихтах в розповідях однолітків, на сумнівних сайтах чи у порнографії, що має небагато спільного з реальним життям. Фонд Олени Пінчук представляє перший в Україні масовий онлайн-курс «Сексуальна освіта», що дає відповіді на найпопулярніші запитання підлітків про секс, розвіює найпоширеніші міфи та допоможе батькам розпочати розмову про секс з дітьми. У Фонда є багаторічний досвід роботи з молоддю та їх батьками в напрямку профілактики ВІЛ, безпечного сексу та здорового способу життя. До розробки та створення курсу були залучені найкращі спеціалісти в сфері медицини та психології, а в зйомках відеолекцій взяли участь популярні телеведучі та лідери думок. Курс розглядає не лише фізіологічні та емоційні аспекти сексу – велику увагу приділено практичним питанням безпеки, взаємодії з однолітками та батьками. Окрім базових знань та навичок, автори підіймають найактуальніші теми, що продиктовані сьогоденням та майбутнім. Вони закликають не лише вивчати своє тіло та прислухатися до власних бажань і потреб, але й вчитися адекватно реагувати на різноманіття поглядів і вподобань інших людей.
Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:EPF+SEXED101+2018_T2/about
5. "ПОРАДИ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА СВІТЛАНИ РОЙЗ" - У кожному з нас, у кожній нашій дитині є всередині цей «досконалий потенціал». Він часто ховається ЗА тим, що ми вважаємо «зайвим». Власне на цьому потенціалі важливо робити акцент у розвитку і вихованні. Коли ми дивимося на людину будь-якого віку, часто звертаємо увагу саме на його «розколини», «шерехатість», «вибоїни», забуваючи про те, що за всіма цими прошарками знаходиться його істинний вищий потенціал. Можливо, наша задача – батьків, учителів, психологів – допомогти дитині зберегти контакт з його потенціалом і допомогти зняти ті прошарки, які вже з`явилися – оцінки, переконання тощо, які від нього відділяють.
Перехід за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/pochatkova-shkola/poradi-psihologa/poradi-dityachogo-psihologa-svitlani-rojz?fbclid=IwAR0E1KVVMgx2pMr0OtHhynrbwGMf6ULMm7qfhytALVxbjMM4kuQ8Vtf9Rto
6. Методичний посібник. Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід - даний методичний посібник є продовженням системного підходу до розбудови безпечного освітнього середовища із залученням працівників закладів освіти та безпосередньо здобувачів освіти, а саме – дітей і молоді. Як організувати системну роботу з протидії насильства та булінгу в закладі освіти? Як діагностувати наявність булінгу в освітньому середовищі? Який, алгоритм дій у разі його виявленні? До кого звертатись по допомогу? Які практичні інструменти має знати кожен та кожна на випадок, якщо стає учасником булінгу під час освітнього процесу? Які практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти? Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти в цьому посібнику. Для педагогічних та соціальних працівників, батьків здобувачів освіти, студентів вищих навчальних закладів педагогічного та соціального профілю, фахівців громадських організацій, широкого кола громадськості.
Для завантаження документу перейдіть за посиланням:
https://rada.info/upload/users_files/41765931/b990b25a7ad8f4521f50623a0d7e50c4.pdf