A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ виконавчого комітету Миронівської міської ради Обухівського району Київської області

КУРС “ОСНОВИ СІМ’Ї” НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ І НЕ МАЄ ГРИФУ МІНІСТЕРСТВА – ПОЗИЦІЯ МОН

Дата: 05.05.2020 10:19
Кількість переглядів: 114

Українські школярі знову вивчатимуть "Основи сім'ї", але є зміни ...

    Основи сім’ї” для учнів 10-11 класів є курсом за вибором, не є обов’язковим і не має грифу Міністерства освіти і науки. 

Викладання такого курсу в закладах освіти є можливим лише за згоди учнів або їхніх батьків. Крім того, Закон “Про повну загальну середню освіту” забороняє залучати кошти батьків на придбання навчальних матеріалів курсів, які є складовою освітньої програми школи. 

Відповідно до законодавства, рішення щодо схвалення освітнього комплексу “Основи сім’ї” прийняла науково-методична комісія з проблем виховання дітей та учнівської молоді у 2018 році. Таке схвалення призупинили у 2019 році.

9 квітня 2020 року комісія прийняла рішення відновити використання у закладах освіти курсу “Основи сім’ї” за умови перевидання відповідних посібників. Таким чином, посібники, схвалені у 2018 році, не можна використовувати в освітньому процесі. У перевиданих посібниках мають бути враховані зауваження експертів. Матеріали роботи комісії будуть опубліковані на сайті Інституту модернізації змісту освіти. 

Для того, щоб убезпечити заклади освіти, учнів та їхніх батьків від появи неякісних навчальних матеріалів, МОН розробило новий порядок грифування, у тому числі схвалення навчальних матеріалів. 

Наразі цей порядок вже пройшов громадське обговорення і вступить у силу до липня 2020 року. До набуття новим положенням чинності МОН припиняє повноваження відповідних комісій, склад яких сформовано у 2011 році. 

Нагадаємо, Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року.

Ресурс:https://mon.gov.ua/ua/news/kurs-osnovi-simyi-ne-ye-obovyazkovim-i-ne-maye-grifu-ministerstva-poziciya-mon


« повернутися

Вхід для адміністратора