Гуманітарний відділ виконавчого комітету Миронівської міської ради Обухівського району Київської області

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата вибрана не випадково. Вона приурочена річниці виведення радянських військ з республіки Афганістан. Десять років йшла неоголошена безглузда війна. У тому кривавому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану, воїни-інтернаціоналісти, по суті хлопчаки, одягнуті у військову форму, проявляли вірність бойовій дружбі, готовність пожертвувати собою заради товариша, безстрашність у бою, винахідливість у скрутній обстановці.

15.02.2021 в Миронівці біля пам’ятника загиблим воїнам- афганцям - землякам відбулися заходи-вшанування, на яких були присутні представники влади та громади, члени Миронівської спілки ветеранів Афганістану, учасники АТО. Традиційно ведучою мітингу-памяті стала директор Миронівської базової бібліотеки Наталія Хутько.

Працівники Миронівської базової бібліотеки підготували до цієї дати книжкову виставку-спогад „ Подвиг безсмертний – пам'ять нетлінна ”, яка експонується в читальній залі. До уваги відвідувачів бібліотеки представлені книги про війну в Афганістані, фотографії учасників бойових дій – наших земляків, статті із місцевих газет.

Також до вшанування пам’яті воїнів-афганців долучилися і сільські бібліотеки – філії Миронівської міської ТГ.

Війни! Скільки їх було в історії людства. І завжди – це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль… Таким болем для багатьох громадян колишнього Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він біллю і сьогодні… https://fb.watch/3H9Nv-yGoN/« повернутися до списку новин