A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ виконавчого комітету Миронівської міської ради Обухівського району Київської області

Президент підписав закон "Про повну загальну середню освіту"

Дата: 13.03.2020 19:45
Кількість переглядів: 107

 

                                                   

   Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про повну загальну середню освіту», який Верховна Рада ухвалила 16 січня 2020 року.

Документом врегульовується, зокрема, питання доступності повної загальної середньої освіти:
- підвищення рівня захищеності прав дітей на здобуття якісної освіти;
- забезпечення якості повної загальної середньої освіти;
- здійснення інституційного аудиту;
- проведення сертифікації педагогічних працівників;
- затвердження освітніх програм;
- здійснення державного нагляду (контроль) у сфері повної загальної середньої освіти

  Документ запроваджує практичні інструменти, які допоможуть втілити освітню реформу, що була започаткована у 2017 році.

  З ухваленням цього Закону Україна виконала останню рекомендацію Венеціанської комісії щодо Закону «Про освіту» від 5 вересня 2017 року в частині здобуття освіти особами, що належать до національних меншин.

  Зокрема, Закон «Про повну загальну середню освіту» передбачає право вільного вибору мови навчального процесу приватними закладами освіти. Крім того, новий закон деталізує положення Закону «Про освіту» від 5 вересня 2017 року з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії й запроваджує три мовні моделі для здобуття освіти в закладах середньої освіти.

  Перша модель передбачена для корінних народів України, що не проживають у мовному середовищі своєї мови та не мають держави, яка могла б захищати цю мову. Насамперед ідеться про кримських татар. Для них закладено навчання мовою корінного народу з першого до 11 (12) класу поряд з вивченням української мови. Друга модель рекомендована для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. Ця модель передбачає: навчання материнською мовою у початковій школі поряд з вивченням державної; починаючи з 5-го класу, не менше 20% річного обсягу навчального часу викладання здійснюватиметься українською мовою з поступовим збільшенням обсягу до 40% у 9-му класі; зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах викладання здійснюватиметься державною мовою. Третя модель працюватиме для решти національних громад України та стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також що проживають переважно в середовищі власної мови (російська мова). Ця модель передбачає, що з 5-го класу не менше 80% навчального часу викладання здійснюватиметься державною мовою.


« повернутися

Вхід для адміністратора